CS:GO Rank Sistemi ve Rank Atlama – 2023

 CS:GO Rank Sistemi ve Rank Atlama – 2023

CS:GO Rank Sistemi ve CS:GO Rank Atlama Sistemi, CS:GO oyuncularının en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu makalemizde CS:GO Rank Sistemi ve CS:GO Rank Atlama Sistemini sizlere detaylı olarak açıklayacağız. Bu sayede daha hızlı bir şekilde rank atlayabileceksiniz.

CS:GO Rank Sistemi

CS:GO, dünya genelinde en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Rekabetin oldukça yoğun olduğu bu oyunda rank, yani rütbe sistemi bulunmaktadır. Bu sayede oyuncular kazandıkları ya da kaybettikleri maçlara göre rütbe almakta ve kendi seviyelerindeki oyuncular ile karşılaşmaktadır. CS:GO rank atlama, pek çok Counter Strike Global Offensive oyuncusunun hayalidir. Oyuncular daha yüksek rütbelere erişerek başarılı bir oyun hesabına sahip olmayı hayal etmektedir. Bu noktada öncelikle oyun rütbelerinin bilinmesi gerekir.

CS:GO Rank Sistemi
CS:GO Rank Sistemi

CS:GO’da toplamda 18 farklı rütbe bulunmaktadır. Bu rütbeler arasında en düşük olan “Silver 1” rütbesidir. Genellikle bu tarz oyunlara yeni başlayanlar Silver 1 rütbesiyle başlamakta ve acemi olarak nitelendirilmektedir.

Oyundaki en yüksek rütbe ise “Global Elite” şeklindedir. Bu rank genellikle profesyonel oyuncuların sahip olduğu rütbedir ve bu rütbeden daha yükseği yoktur. Eğer siz de oyundaki başarınızı arttırmak için rank kasmak istiyorsanız, aşağıdaki başlıkları inceleyerek rank kasma hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

CS:GO Nasıl Rank Atlanır?

CS:GO Rank Atlama taktiklerimiz sayesinde oyuncular hızlı şekilde rank atlayarak oynayacakları maçlarda kendilerine yakın rakiplerini bulabilmektedir. Rank atlamak için üst üste başarılı maçlar tamamlamanız oldukça önemlidir. Ancak her maç kazandığınızda rütbe atlamanız mümkün değildir. Rank atlayabilmek için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

 • Maçlarda yüksek XP, yani deneyim puanı toplamanız gerekir.
 • Yapacağınız 10 maç sonunda deneyiminiz hesaplanarak rank düzeyiniz artacak ya da düşecektir.
 • İsabet oranınız ne kadar yüksek olursa, rank yükselme ihtimali bir o kadar yüksek olur.
 • Yalnızca maçı kazanmanız değil, KDA’nın da yüksek olması oldukça önemlidir.
 • Maçlarda karşı tarafın rütbesi sizden daha düşük olursa maçı kazansanız bile rank yükselmeyebilir. Ancak sizden yüksek ranktaki oyuncularla karşı karşıya gelip kazanmanız durumunda rankınız artacaktır.

CS:GO Hızlı Rank Kasma Taktikleri

CS:GO Rank Sistemi ve CS:GO Rank Atlama
CS:GO Rank Sistemi ve CS:GO Rank Atlama

Eğer siz de CS:GO rank atlama taktikleri ile kısa bir süre içerisinde rütbe atlamak istiyorsanız, ilk olarak bazı hususlara dikkat etmeniz gerekecektir. İlk olarak kendinizi geliştirene kadar derecesiz maçlara girmemeniz oldukça önemlidir. Derecesiz maçlar hem pratik yapmanızı sağlar hem de kaybetmeniz durumunda ranka bir etkisi olmadığı için idealdir. Her gün dereceli maçlardan önce ısınmak için derecesiz maçları tercih edebilirsiniz.

Hızlı şekilde rank atlamak isteyen oyuncuların tek bir haritaya yoğunlaşması oldukça önemlidir. Zira tek bir haritaya yoğunlaştığınız da o harita ile ilgili her türlü detayı öğreneceğiniz için daha yüksek performans göstermeniz olasıdır. Tüm haritaları deneyimledikten sonra kendinize en uygun haritayı seçebilir ve bu haritaya iyice alışarak hızlı bir şekilde rank kasabilirsiniz.

Bunlara ek olarak düşman vururken nişanı kafaya almaya özen göstermelisiniz. Kafaya isabet ettirmek tek seferde düşmanı öldüreceği için performansınızı arttırarak maçları kazanmanızı sağlayacaktır bu sayede rank atlamanız kolaylaşacaktır.

CS:GO Kaç Maçta Rank Atlanır?

Oynadığı oyunda rank kasmak isteyen oyuncuların en çok yönelttiği sorulardan bir tanesi de CS:GO kaç maçta rank atlanır şeklindedir. Pek çok oyuncu toplam 10 başarılı maç sonucunda rank atlandığını düşünmektedir. Ancak bu durum her zaman mümkün değildir. Daha önce de söz ettiğimiz gibi eğer karşı takım sizden daha düşük bir rank seviyesindeyse, kazansanız bile elo puanınız çok artmayacağı için rank atlamak zorlaşacaktır.

Ayrıca düşük KDA oranının olması, head shot atışlarının olmaması ya da az olması ve oyun içi durum gibi unsurlar rankı doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle maç bazlı hareket etmemek ve her bir maçta olabildiğince fazla deneyim puanı toplamak gerekir. Bu sayede rank atlayabilmeniz mümkün olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. CS:GO kaç gün girmeyince rütbe silinir?

  30 gün boyunca rekabetçi maç girmediğiniz taktir de rankınız silinir. 1 maç oynadıktan sonra tekrar rankınıza erişebilirsiniz, rank erimesi yaşanmaz.

 2. CS:GO en yüksek rank nedir?

  CS:GO da en yüksek rank Global Elite (Dünyaca Seçkin)dir.

 3. CS:GO en düşük rank nedir?

  CS:GO da en düşük rank Silver 1 (Gümüş 1)dir.

 4. CS:GO da kaç rank vardır?

  CS:GO’da toplamda 18 farklı rank bulunmaktadır.

Monitör Önerilerimizi inceleyerek CS:GO performansınızı arttırabilir ve daha çabuk yüksek ranklara ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın